This project is funded by the European Union.

27 Ağu 2021

Solar Hesaplama ile Güneş Enerjisi Yatırımınızı Kolayca Hesaplayın

Green Solar Network, güneş yatırımınız hakkında ön bilgi sahibi olabilmeniz için Solar Hesaplama Modülünü tasarlamış ve hizmetinize sunmuştur. Solar Hesaplama modülü Green Solar Network AB projesi kapsamında oluşturulan bir fotovoltaik güneş enerji sistem hesaplama uygulamasıdır. Sitemiz üzerine entegre edilmiş bu uygulama ile çatı alanı, ortalama fatura değeri, şehir ve mesken tipine göre toplam kurulu güç, invertör gücü, geri ödeme süresi ve çevresel etkiler hesaplanmaktadır.

Kullanıcı dostu, güncel alt yapısı, hızlı ve kolay erişimi ile güneş enerjisi yatırımınızın yanı sıra daha yeşil bir çevre için katkınız da hesaplanıyor. Şehir, fatura, çatı alanı ve konut tipi bilgilerinize göre yatırımıza ait gerekli güneş enerji sistem kurulu gücü, güneş paneli adedi, toplam invertör gücü, yıllık elektrik üretim miktarı ve sistem geri ödeme süresi konularında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Ayrıca hesaplama modülünün sonuçlarını çıktı olarak da alabilirsiniz. Sonuçları görüntüledikten sonra alt kısımda "PDF için tıklayınız" tuşu ile sonuçlarınızı PDF olarak indirerek çıktı alabilirsiniz.

Hesaplama modülünde, arka planda sistem birim maliyeti, döviz kuru, elektrik birim maliyeti ve güneş panel modeli gibi dinamik değişebilen değerler yer almaktadır. Bu değerler yıl içerisindeki değişikliğe göre tarafımızca güncellenebilmektedir. Şehirlere göre yıl içerisindeki ortalama güneşlenme süreleri de Güneş Enerji Potansiyel Atlası'ndan (GEPA) alınmıştır.

Bu modülde yer alan her türlü bilgi ve materyal bilgilendirme amaçlı hazırlanmıştır. Burada bulunan hiçbir bilgi danışmanlık veya tavsiye niteliğinde değildir. Sonuçlar proje bölgenize, ev, iş yeri ve sanayi tesisinize göre değişiklik gösterebilir.


Hesaplama modülüne aşağıdaki bağlantıdan erişebileceğiniz gibi menüden "Bilgi Merkezi" kısmında "Solar Hesaplama" alt sekmesiyle de ulaşabilirsiniz.

Solar Hesaplama için tıklayınız.

Bilgi Merkezinde Ara