Bu proje Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından finanse edilmektedir.

25 Kas 2020

İklim Değişikliğine Uyum Hibe Programı başvuru tarihleri uzatıldı...

İklim Değişikliğine Uyum Hibe Programı başvuru tarihleri uzatıldı...

Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından finanse edilen ve Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı desteğiyle T.C. Çevre ve Şehircilik yürütülen “İklim Değişikliğine Uyum Hibe Programı” kapsamında desteklenecek projeler için tahsis edilen toplam kaynak tutarı 6.800.000 Avro olup, ön başvuru için son tarih 28 Aralık 2020 tarihine uzatılmıştır.

Hibe programının amacı; Türkiye'de iklim değişikliğine uyumu iyileştirilmek ve şehirlerin dayanıklılığını artırmak, doğal kaynakları ve ekosistemleri korumak ve etkilenebilir ekonomik sektörlerin uyum kapasitesini artırmaktır.

12 ila 18 ay süreli hibe projelerine Sivil Toplum Kuruluşları (dernek ve vakıf vb.), Belediyeler, Yerel Yönetimler (Bölge veya İl Müdürlüğü, İl Özel İdaresi, Valilik vb.), Üniversiteler veya Araştırma Kurumları / Merkezleri, Kalkınma Ajansları, Kar Amacı Gütmeyen Sendikalar, Kooperatifler, Odalar, Meslek Kuruluşları gibi kuruluşlar başvurabilir.

Güneş Enerjisi, iklim değişikliğine uyum kapsamında yaygınlaştırılması gereken önemli araçlardan biridir. “İklim Değişikliğine Uyum Hibe Programı” ile iklim değişikliğine uyum çerçevesinde Güneş Enerjisi kullanımını yaygınlaştırmak suretiyle doğal kaynakları korumayı ve yeşil şehirler oluşturmayı amaçlayacağınız projeleri hayata geçirebilirsiniz.

Daha fazla bilgi almak için tıklayınız.

Bilgi Merkezinde Ara