This project is funded by the European Union.

7 Eki 2022

Güneş Enerjisi ve Depolama Webinarı Tamamlandı

Güneş Enerjisi ve Depolama Webinarı Tamamlandı

Avrupa Birliği tarafından finanse edilen Green Solar Network projemiz kapsamında Güneş Enerjisi ve Depolama Webinar etkinliğimiz yaklaşık 500 katılımcı ile tamamlandı.

Webinar, GSN Teknik Uzmanı Emrah Çelik'in moderasyonu ile GSN Yönetimi Başkanı Fatih Ünal, KAİSDER Kurucu Başkanı Göknur Atalay ve GSN Çalışma Komitesi Başkanı Hakan Erkan'ın açılış konuşmalarıyla başladı.

Daha sonra ise GSN Çalışma Komitesi Başkanı Hakan Erkan, Mevzuattaki Gelişmeler konulu sunumuna başladı. Güneş enerji sektöründe son dönemde yaşanan mevzuat değişikliklerine değinen Erkan, yapılan iyileştirmelerin yatırımcıların güneş enerji santral kurumları için işlerini kolaylaştırdığının altını çizdi. Sunumunda Türkiye'nin güncel güneş enerji kurulu gücünden de bahseden Erkan, özellikle lisanssız GES kurulumlarının önümüzdeki dönemlerde yapılacak mevzuat iyileştirmeleriyle daha da artacağını vurguladı.

Hakan Erkan'dan sonra ise Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi'nden Prof. Dr. Murat Öztürk güneş enerjisi ile yeşil hidrojen konusu üzerine sunumunu gerçekleştirdi. Hidrojene ve üretim yöntemine göre elde edilen hidrojene değinen Öztürk, özellikle farklı senaryolarda bölgelere göre yenilebilir enerji kaynaklarıyla yeşil hidrojen üretim potansiyelini vurguladı.

Etkinliğimiz TWRE Danışma Kurulu üyesi Simay Akar'ın batarya depolama teknolojilerinin temiz enerji dönüşümündeki rolü konulu sunumu ile devam etti. Etkinlik, GSN Teknik Uzmanı Mustafa Köker'in yerli güneş panel üretiminde ürün tedariki konulu sunumu ile son buldu.

Webinarımızın kaydını aşağıdaki video ile izleyebilirsiniz.


Bilgi Merkezinde Ara